Natrysk Pianki poliuretanowej spełnia funkcję hydroizolacji i termoizolacji zastosowaniem odpowiedniej piany poliuretanowej . W związku z tym, iż izolacja z poliuretanu  jest wyjątkowo lekka nie obciąża konstrukcji budowlanej. W wielu przypadkach można dokonać pokrycia już istniejącego poszycia i wyeliminować problemy z utylizacją odpadów budowlanych, co ma związek ze znacznym obniżeniem kosztów oraz ze skróceniem czasu wykonania robót budowlanych.Pianka poliuretanowa powstaje w wyniku połączenia dwóch składników . Połączone komponenty, pod wpływem ciśnienia wytworzonego w reaktorze natryskowym, tworzą pianę poliuretanową zwaną również pianą PUR. Piana jest aplikowana na izolowane elementy i tworzy powłokę izolującą. W momencie zmieszania składników następuje gwałtowny przyrost objętości powstającej powłoki, efektem czego jest idealne wypełnienie wszystkich wolnych i niedostępnych przestrzeni. Jest to jedna z wielu zalet tego systemu izolacji. Pianę PUR można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów budowlanych.

Piana poliuretanowa jest odporna na wiele stosowanych w budownictwie rozpuszczalników organicznych, nie obserwuje się w niej typowego dla styropianu efektu „zanikania” pod wpływem śladów rozpuszczalników lakierniczych lub substancji ropopochodnych. W przeciwieństwie do wełny mineralnej, piana PUR nie ulega filcowaniu pod wpływem zawilgocenia. Ponadto, jest nieszkodliwa dla środowiska i otoczenia, odporna na mróz, na zbutwienie, gnicie, jest pozbawiona zapachu i obojętna fizjologicznie. Technologia natrysku wykorzystuje sprężone powietrze atmosferyczne, dzięki czemu proces aplikacji eliminuje stosowanie gazów szkodliwych dla środowiska. Piana poliuretanowa umożliwia dyfuzję pary wodnej z pomieszczenia dając efekt „oddychania” przegrody.

Natryski izolacyjne mogą być stosowane na zewnątrz i od wewnątrz budynków. Izolacja od zewnątrz w połączeniu z powłoką przeciw promieniowaniu UV, stanowi jednocześnie hydroizolację. Zaaplikowana piana w krótkim czasie zwiększa objętość i utwardza się, ściśle przylegając do podłoża i wypełniając wszystkie szczeliny, nie ulegając przy tym zjawisku osuwania się lub filcowania. Zaletą piany poliuretanowej jest otrzymywanie jednorodnej, bez spoinowej powłoki, bezpośrednio w miejscu stosowania natrysku. Piana jest materiałem samo gasnącym i nierozprzestrzeniającym ognia. Jest materiałem odpornym na wiele rozpuszczalników organicznych stosowanych w budownictwie. Nie obserwuje się w niej typowego dla styropianu efektu „zanikania” pod wpływem śladów rozpuszczalników lakierniczych lub substancji ropopochodnych. Natrysk piany poliuretanowej metodą natrysku na istniejące pokrycie dachowe eliminuje wszystkie nieszczelności przegród budowlanych. Natryskowa piana poliuretanowa w porównaniu do innych znanych materiałów posiada najniższy współczynnik przewodzenia ciepła. Jest nieszkodliwa dla środowiska i otoczenia, odporna na mróz, na zbutwienie, gnicie, pozbawiona zapachu i nieszkodliwa fizjologicznie. Powłoka izolacyjna jest gotowa w kilka minut po zakończeniu aplikacji.

Pierwsze instalacje sztywnej natryskowej piany poliuretanowej sięgają lat 50-tych ubiegłego wieku i od tego czasu ten rodzaj izolacji okazał się najlepszym oraz najtrwalszym sposobem na docieplenia.

Stosowane przez nas materiały posiadają wszystkie wymagane Certyfikaty Instytutu Techniki Budowlanej oraz Atesty Państwowego Zakładu Higieny, których kopie są dostarczane Inwestorowi.

Zdobyte doświadczenie w tej branży przekłada się na konkurencyjne ceny a także na najwyższy poziom wykonywanych przez nas prac. Wykonywane przez nas usługi zdobywają sobie coraz większe uznanie w Polsce jak i za granicą.

zobacz_film

Nakładanie piany poliuretanowej wykonujemy przy użyciu specjalistycznego sprzętu na miejsce wykonywanych prac przyjeżdża specjalistyczny samochód wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia. Izolacja stanowi ciągłą warstwę bez spoin, która jest warstwą gazoszczelną – bezwzględnie pozbawioną mostków termicznych – pozwala to np. wykonywać komory chłodnicze z kontrolowaną atmosferą do przechowywania owoców i warzyw. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż w produkcji każdej lodówki stosuje się izolację opartą na piance poliuretanowej, ponieważ tylko ona spełnia ostre wymagania higieniczne. W ogrodnictwie i hodowli uszczelnienie i ocieplenie hal magazynowych lub hodowlanych metodą natrysku piany poliuretanowej gwarantuje uzyskanie niskich kosztów hodowli. Sama aplikacja przebiega stosunkowo szybko oszczędzając Państwa czas i pieniądze. Szczegółowe informacje dotyczące systemu mającego mieć zastosowanie w konkretnym przypadku izolowanego obiektu dobieramy indywidualnie.

W pracach izolacyjnych używamy wyłącznie atestowanych surowców renomowanej firmy Purinova. Rozwiązania, które stosujemy wypierają dotychczasowe sposoby dociepleń oparte na wełnie mineralnej i styropianie a powodem są doskonałe właściwości piany poliuretanowej:

 • Piana poliuretanowa posiada niski współczynnik przewodzenia ciepła – o połowę mniejszy od styropianu i wełny mineralnej. Nie nasiąka i nie jest higroskopijna tak jak wełna mineralna;
 • Piana poliuretanowa posiada niezbędne atesty higieniczne oraz aprobaty techniczne;
 • Piana poliuretanowa jest całkowicie odporna na agresywne środowisko chemiczne. Nie utlenia się w podwyższonej temperaturze i nie jest palna tak jak styropian;
 • Pianę poliuretanową można stosować na wszystkie suche i oczyszczone podłoża typu: papa bitumiczna, eternit, beton, drewno, blacha itp.;
 • Wzmacnia konstrukcję oraz idealnie przylega do większości materiałów takich jak: metal, drewno, beton, eternit;
 • Piana Poliuretanowa jest aplikowana bezspoinowo, a sposób aplikacji wyklucza powstawanie mostków termicznych;
 • Pianka Pur jest całkowicie obojętna chemicznie, nietoksyczna i bezwonna. Dlatego materiał ten używany jest w przemyśle spożywczym, może mieć bezpośredni kontakt z żywnością;
 • Jako jedyny izolator zachowuje niezmienne parametry fizyczne w czasie;
 • Zastosowanie Piany poliuretanowej eliminuje konieczność stosowania wszelkiego rodzaju membran i folii paroizolacyjnych;
 • Piana jest odporna na działanie grzybów i pleśni;
 • Odpowiedni dobór grubości warstwy piany wyklucza powstawanie tzw. punktu rosy;
 • Deklarowany przez producenta systemu współczynnik przewodzenia ciepła sztywnej natryskowej piany poliuretanowej  wynosi odpowiednio:

0,020-0,024 [W/m²K] dla systemów izolacji wewnętrznej

0,024-0,026 [W/m²K] dla systemów izolacji zewnętrznej (izolacje dachów).

 • Piana poliuretanowa z upływem czasu nie obwiesza się tak jak wełna mineralna;
 • Piana poliuretanowa wykazuje najlepsze parametry użytkowe wśród materiałów termoizolacyjnych . Dzięki temu by osiągnąć ten sam efekt ochrony cieplnej, można zastosować mniejszą w porównaniu z innymi izolatorami grubość poliuretanu;
 • Stosowany przez nas system natrysku piany poliuretanowej posiada 15 lat gwarancji!!!

 

Porównanie grubości warstw różnych materiałów potrzebnych do uzyskania tego samego stopnia izolacji

 

 

Izolacje natryskowe PUR

To najszybciej rozwijająca się i najskuteczniejsza technologia w dziedzinie izolacji budowlanych na świecie. Dzieje się tak ze względu na niespotykaną skuteczność izolacji pianką natryskową, jej trwałość, stabilność wymiarową, odporność na warunki atmosferyczne i ogromne korzyści ekonomiczne. Oferowane przez nas pianki natryskowe i powłoki poliuretanowe, stają się w naszym kraju i w Europie obiektem zainteresowania szerokiej rzeszy odbiorców: od indywidualnych właścicieli domów, w budownictwie przemysłowym, deweloperów, oraz rolników.

Zastosowanie
– ocieplenie poddaszy użytkowych, strychów, – ocieplenie stropów stropodachów i podłóg,
– ocieplenie w konstrukcjach szkieletowych oraz konstrukcjach działowych
– izolacje akustyczne
– izolacje przeciwskropleniowe
– izolacje dachów płaskich
– ocieplanie kurników, chlewni, przechowalni warzyw i owoców, chłodni, magazynów
– izolacje basenów, zbiorników wodnych, fundamentów, posadzek
 

 

Dlaczego izolacje przez natrysk ?
Najważniejszymi zaletami tej technologii jest eliminacja spoin oraz doskonała przyczepność-spójność z większością podłoży. W przypadku termo izolacji wyklucza to powstawanie mostków termicznych ,a przy hydro izolacjach możliwości przecieków pod warstwą  izolacyjną. Innymi, poza skutecznością ,zaletami tych technologii są zachęcające parametry izolacyjne, wytrzymałość oraz możliwości aplikacji na zakrzywione, nierówne powierzchnie.