Izolacje dla domu

Poddasza

Według badań nawet do 30% mogą sięgać straty ciepła w domu z nieprawidłową izolacją dachu. Aby uzyskać efekt ciepłego domu zimą i chłodnego latem należy zadbać o prawidłową szczelną izolację wszystkich przegród. Obliczając koszty ogrzewania jednoznacznie można stwierdzić, że solidne ocieplenie budynku jest opłacalne. Izolacja powinna nie tylko spełniać minimalne standardy przyjęte dla przegród, ale w znacznym stopniu zminimalizować wydatki na ogrzanie budynku. Izolacja poddasza to jeden z najważniejszych etapów budowy. Z decyzją czym ocieplić wiążemy się na długie lata.

Hydroizolacje i termoizolacje dachów

Pianka poliuretanowa, materiał izolacyjny o doskonałej szczelności, będący jednocześnie hydro i termo -izolacją o wysokiej przyczepności do podłoża, skutecznie chroni przed zimnem, gorącem czy wodą, utrzymuje swoje parametry przez lata niezależnie od otaczających warunków. Dwu składnikowy system natryskowy, stosowany bezpośrednio na budowie przy użyciu wyspecjalizowanych maszyn. Natryskując, tworzy jednolitą i twardą powłokę izolacyjną, pozbawioną łączeń i przerw. Ryzyko wystąpienia mostków termicznych zostaje wyeliminowane do minimum. Dzięki wysokiej adhezji (przyczepności) pianki zamknięto komórkowej, natrysk można wykonywać bezpośrednio na powierzchnie wykonane z takich materiałów jak: blacha , papa , eternit , beton , drewno i inne. Charakteryzuje się wysoką odpornością na niskie i wysokie temperatury ( od – 50 do +100 stopni C ) czyni ten materiał idealnie stworzony do naszego klimatu.

Naprawa dachu płaskiego przy wykonywaniu izolacji z pianki poliuretanowej nie wymaga demontażu starego pokrycia dachowego, dzięki czemu odchodzą koszty utylizacji. Poliuretan natryskuje się bezpośrednio na stare pokrycie dachowe po uprzednim przygotowaniu powierzchni. Tak wykonana powłoka termo i hydro -izolacyjna nie posiada łączeń jest jedną monolityczną barierą dla wody czy innych czynników zewnętrznych. Bardzo ważną zaletą poliuretanu jest to, że nawet przy miejscowym uszkodzeniu mechanicznym powłoki nie dochodzi do przeciekania dachu.

Wymagania w przypadku izolacji dachów płaskich wciąż rosną i dotyczą nie tylko energooszczędności, bezpieczeństwa i trwałości zastosowanych rozwiązań, ale również szybkiego i sprawnego montażu. Ostatnia kwestia jest niezwykle istotna, ponieważ przekłada się w znaczącym stopniu na koszty inwestycji a czas montażu izolacji, wpływa na całkowity okres budowy oraz jej zakończenia i oddania do użytkowania.

Izolacja domów i ścian szkieletowych

Metodą natrysku pianki poliuretanowej możemy wykonać ocieplenie elewacji budynku. Możemy wykonać izolację budynku drewnianego jak i murowanego. Dzięki wysokiemu parametrowi adhezji piana PUR nadaje się na natrysk na praktycznie każdego rodzaju podłoże. Izolacja metodą natrysku to izolacja bezspoinowa pozbawiona mostków termicznych w całości przylegająca do podłoża. Piana PUR to izolacja o niskim współczynniku oporu dyfuzyjnego inaczej mówiąc ocieplenie z piany „oddycha”. Warto wspomnieć, że natryskiem piany w łatwy i skuteczny sposób możemy ocieplić wszelkiego rodzaje nieregularne kształty.

Izolacja fundamentów

Fundamenty to podstawowy i najważniejszy element budynku. Należy dołożyć wszelkich staranności, aby izolacja fundamentu była wykonana w sposób prawidłowy. Wykonanie izolacji metodą natrysku piany daje nam 100% szczelną hydroizolację, a zarazem stanowi barierę termoizolacyjną. Metodę można stosować w przypadku budynków nowo budowanych, ale także jako naprawa przeciekających lub przemarzających fundamentów.

Przy zastosowaniu piany zamknięto-komórkowej uzyskujemy hydro i termoizolację. Nadaje się na każdego typu podłoże. W wyniku natrysku uzyskujemy bez spoinową izolację fundamentu pozbawioną wszelkich mostków termicznych, czyli wad często zdarzających się podczas wykonywania izolacji fundamentu metodą tradycyjną. Izolacja pianą PUR zapobiega wpływom wilgoci z zewnątrz.

Izolacja posadzki i podłogi

Izolacja posadzki ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o komfort w codziennym użytkowaniu budynku. W dzisiejszych czasach gdy większość decyduje się na ogrzewanie podłogowe prawidłowe wykonanie izolacji posadzki jest rzeczą ogromnie ważną. Natrysk pianki poliuretanowej na posadzkę pozwala uzyskać wysoką izolację termiczną przy minimalnej grubości – 5cm warstwa izolacji pianą zastępuje 9cm warstwy styropianu. Doskonała spójność piany z podłożem oraz możliwość dalszej obróbki piany pozwala na precyzyjne przygotowanie instalacji grzewczej na piance tak aby przy wylewaniu jastrychu nie pojawiły się niespodziewane problemy.

Natryskowa pianka poliuretanowa na posadzkach pozwala uzyskać wysoką izolacje termiczną przy minimalnej grubości co wielokrotnie jest jedynym rozwiązaniem umożliwiającym korektę błędów wysokości posadzki bazowej- problem braku przestrzeni na izolację termiczną.Technologia natrysku pianki poliuretanowej PUR nie wymaga dodatkowej hydroizolacji ponieważ pianka zamknięto komórkowa sama w sobie stanowi barierę dla wody i wilgoci.

skontaktuj sie znami w sprawie izolacji poliuretanowej